Muzokaralar tafsilotlari oshkor etilmadi.
The Wall Street Journal nashrining yozishicha, ro‘yxatga Avstraliya, Braziliya, Kanada, Xitoy, Hindiston, Yaponiya, Janubiy Koreya, Meksika, Rossiya, Vetnam va Yevropa Ittifoqi kiradi. Yangi tariflar AQSh tashqi savdosining muhim qismini tashkil etuvchi mamlakatlarga ta’sir qiladi.
Prezident Vladimir Putin chet elliklar barmoq izlari va tibbiy ko‘rikdan o‘tgan taqdirda patentsiz ishlashini mumkin qiluvchi farmonni imzoladi.
Rossiya Prezidenti matbuot kotibi Dmitriy Peskov Rossiya yetakchisi Vladimir Putin va uning amerikalik hamkasbi Donald Tramp o‘rtasidagi muzokaralar haqida gapirdi.
Oq uy:
Bu haqda Oq uyning ikki davlat rahbarlarining muzokaralari yakunlari bo‘yicha yozma bayonotida aytiladi.
Bu haqda AQSh prezidenti Donald Tramp Fox News telekanaliga bergan intervyusida aytib o‘tdi .
Bugun, 19 mart kuni Qozon shahrida Rossiyadagi eng katta Ramazon iftorligi o‘tkaziladi. Bu haqda Tatariston musulmonlari diniy boshqarmasi raisi, muftiy Kamil Samigullin RIA Novostiga ma’lum qildi.
Zelenskiyning boshqa bayonotlari:
18 mart kuni AQSh rahbari Donald Tramp va Rossiya prezidenti Vladimir Putin o‘zaro telefon muloqoti o‘tkazdi. OAVda ularning ikki soatdan oshiq davom etgan suhbatining ayrim tafsilotlari paydo bo‘ldi.