Toshkent shahridagi 8 ta tuman soliq inspeksiyasiga yangi boshliqlar tayinlandi.
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 176-moddasi (qalbaki pul, aksiz markasi yoki qimmatli qog‘ozlar yasash, ularni o‘tkazish), 186-moddasi (xavfsizlik talablariga javob bermaydigan tovarlarni o‘tkazish maqsadini ko‘zlab ishlab chiqarish, saqlash, tashish yoxud o‘tkazish, ishlar bajarish yoki xizmatlar ko‘rsatish) va 186-1-moddasi (etil spirti, alkogolli mahsulot va tamaki mahsulotini qonunga xilof ravishda muomalaga kiritish yoki ishlab chiqarish) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
O‘zbekistonlik fuqarolar uchun Qatar davlatida mehnat faoliyatini amalga oshirish maqsadida yirik vakansiyalar bazasi ochildi.
2026 yil 16 fevral kuni Shavkat Mirziyoyev tomonidan mamlakat taraqqiyotining 2030 yilgacha mo‘ljallangan ustuvor yo‘nalishlari doirasida islohotlarni izchil davom ettirish va yangi bosqichga olib chiqish bo‘yicha farmon imzolandi.
Murojaatda Anvarxon Temirov ilgari samarasiz deb baholangan usulga nega yana qaytilayotgani haqida izoh so‘ragan.
Ertaga O‘zbekiston hududiga Turkmaniston orqali nam va salqin havo massalari kirib kelishi kutilmoqda.
Ushbu kompaniyalar vizalarni rasmiylashtirish xizmatlarini ko‘rsatib, mijozlariga AQShga noqonuniy kirishda yordam bergan.
Hukumat loyihasiga bilan, bayroqni diplomatik vakolatxonalar, majlislar zallari, ommaviy tadbirlar va ko‘chalarda joylashtirish tartibi aniq belgilnmoqda.