41 yoshli tadbirkorning boyligi 2024 yilda 13,6 milliard dollarga oshgan
Buni Britaniyaning VVS media kompaniyasining rus xizmati, "Mediazona" va ko‘ngillilar jamoasi tuzgan hamda 28 mart, juma kuni yangilangan ro‘yxatlar ko‘rsatmoqda.
Rossiya harbiy kuchlari 29 martga o‘tar tunda Dneprga zarba beruvchi dronlar bilan hujum uyushtirdi.
O‘zbekistonning Isroil davlatida joylashgan elchixonasi mamlakatda bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolarini ogohlikka chaqirdi.
Janubiy Koreyani bir necha kundan beri mamlakat tarixidagi eng dahshatli o‘rmon yong‘inlari qamrab oldi.
Bu haqda Britaniya qirollik polisiya, yong‘in va qutqaruv xizmatlari inspeksiyasi (HMICFRS) tomonidan e’lon qilingan hisobotda so‘z boradi.
Bu haqda Bloomberg nashri xabar berdi.
Portugaliya futbol klubi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, sertifikat Ronalduning terma jamoalar miqyosidagi o‘yinlardagi g‘alabalar soni bo‘yicha rekordi uchun mo‘ljallangan.
2023 yil noyabrida Dublinda tartibsizlik yuz bergan kechada UFC jangchisi Konor Makgregor X tarmog‘ida migrantlar borasida yozgan narsalar diqqat bilan o‘rganilmoqda.
Tesla korporasiyasi bosh direktori Ilon Mask 2025 yil yakuniga qadar besh ming dona Optimus roboti ishlab chiqarilishini e’lon qildi.