Hozirda huquqni muhofaza qilish organlari tomonidan tergovga qadar tekshiruv ishlari olib borilmoqda.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Uzun tuman sudining hukmiga asosan, qonunbuzarlar tegishliligi bo‘yicha Jinoyat Kodeksining 223, 246, 273-moddalari bilan aybli deb topilib, ularning har biriga nisbatan 15 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vashingtonga amaliy tashrifi doirasidagi ishbilarmonlik uchrashuvlarining navbatdagisi AQSh savdo vakili Jeymison Grir bilan bo‘ldi.
Shavkat Mirziyoyev AQSh Eksport-import banki prezidenti va raisi Jon Yovanovich hamda Xalqaro moliyaviy taraqqiyot korporasiyasi (DFC) bosh ijrochi direktori Ben Blekni qabul qildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vashingtonga amaliy tashrifi AQSh savdo vaziri Xovard Latnik bilan uchrashuvdan boshlandi.
Bu haqda viloyat hokimining 2026 yil 18 fevraldagi farmoyishida aytiladi.
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025 yilda ijara xizmatlari hajmi 12,8 trln so‘mni tashkil etdi.
Transport vaziri o‘rinbosari Jasurbek Choriyev Vengriyaning «Magnus Aircraft Zrt.» kompaniyasi Bosh ijrochi direktori Laszlo Boros bilan uchrashdi.
Bu haqda O‘FA xabar berdi.
Joriy yilning yanvar oyi davomida Samarqand viloyati bojxona boshqarmasi tomonidan 14 ta holatda qiymati 511,7 million so‘mlik, og‘irligi 727 gramm zargarlik buyumlari ashyoviy dalil sifatida ushlab qolingan.
El-yurtimizning ijtimoiy-ma’naviy hayotida alohida o‘rin tutadigan, insonni ezgu va savob ishlarga da’vat etadigan ushbu oyni munosib tarzda o‘tkazish maqsadida bu yil ham mamlakatimizda katta tayyorgarlik ishlari amalga oshirilmoqda.