Isroil xavfsizlik mahkamasi Mudofaa vazirligi tarkibida falastinliklarni G‘azo sektoridan majburan chiqarib yuborishni "muvofiqlashtiruvchi" yangi bo‘linma tashkil etilishini ma’qulladi.
Isroil Mudofaa vazirligi rasmiy bayonotida, kecha kechqurun bo‘lib o‘tgan xavfsizlik vazirlar mahkamasi yig‘ilishida Isroil harbiy amaliyotlari davom etayotgan G‘azo sektorida falastinliklarni ko‘chirishga qaratilgan yangi birlik tashkil etishga qaror qilinganini bildirdi.
Ta’kidlanishicha, yangi bo‘linma falastinliklarni ko‘chirish uchun quruqlik, dengiz va havo yo‘llari orqali harakatlanishini muvofiqlashtirish uchun javobgar bo‘ladi.
Bayonotda, shuningdek, Tel-Aviv rahbariyati AQSh prezidenti Donald Trampning falastinliklarni G‘azodan majburan chiqarib yuborish rejasini amalga oshirish uchun faol ish olib borayotgani ta’kidlangan.