Anchelotti qamalishi mumkin!
Karlo Anchelotti soliq to‘lashdan bo‘yin tovlagani uchun deyarli 5 yilga qamalishi mumkin.
AS nashri xabariga ko‘ra, Madrid prokuraturasi "Real" bosh murabbiyini firibgarlikda ayblab, 4 yilu 9 oy qamoq jazosini so‘ragan.
Italiyalik mutaxassisning umumiy soliq qarzi 1 217 958 yevroni tashkil qilgan. Bundan tashqari, u 243 593 yevro va 47 298 foiz miqdorida jarimaga tortildi.
Anchelotti 2014-2015 yillarda davlat g‘aznasiga qarshi ikkita jinoyatda ayblanmoqda. Undan jami 3 186 237 yevro miqdorida ikkita jarima to‘lash so‘ralmoqda, deyiladi ayblov xulosasida.
Ish kelasi chorshanba, 2 aprel kuni Madrid sudida ko‘rib chiqiladi.
Prokurorning fikricha, Ispaniya soliq rezidenti maqomini tasdiqlaganiga va Madriddagi manzilini ko‘rsatganiga qaramay, Anchelotti o‘zining soliq deklarasiyasida faqatgina “Real Madrid”dan qilgan ishi uchun olgan shaxsiy mukofotini e’lon qilgan, lekin u boshqa tashkilotlarga o‘tkazib yuborgan imidj huquqlaridan foydalanganlikdan tushgan daromadni emas, balki faqat ma’lum qilgan.
Murabbiy "trestlar va vositachi kompaniyalarning murakkab va murakkab tarmog‘i orqali" ma’lum tadbirlarda ishtirok etish uchun klub yoki boshqa brendlardan daromad olgani aytilmoqda. Shunday qilib, u o‘zining imidj huquqlarini "haqiqiy faoliyat bilan shug‘ullanmaydigan yoki ulardan foydalanish qobiliyatiga ega bo‘lmagan" va Ispaniyadan tashqarida ro‘yxatdan o‘tgan tashkilotlarga o‘tkazishni simulyasiya qildi, "shunday qilib, Ispaniya g‘aznasiga nisbatan noaniqlikka erishdi va haqiqiy oluvchini o‘z imidj huquqlaridan foydalanishdan yashirdi." Natijada, na Anchelotti, na bu kompaniyalarning hech biri Ispaniyada yoki xorijda soliq to‘lashi shart emas edi.
Kiritildi: 23:24 28.03.2025. O'qildi: 1347 marta. Fikrlar soni: 0 ta.