Bugun 2 aprel, 2025 yil, chorshanba
Soliq xodimi va MCHJ rahbarining noqonuniy harakatlariga chek qo‘yildi
Qarshi shahar Soliq inspeksiyasining soliq ma’murchiligi sho‘basi bosh inspektori o‘z xizmat mavqeidan foydalanib, 2 ta dorixona rahbarining ishonchiga kiradi va unga nisbatan qo‘llanilgan 150 mln. so‘m miqdoridagi soliq qarzdorligini sud organlaridagi tanishlari orqali bartaraf qilib berish evaziga 50 mln. so‘m talab qiladi. Lekin, DXX va Bosh prokuratura huzuridagi Departament xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda, u so‘ralgan pul mablag‘idan 10 mln. 400 ming so‘m olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlandi.
Qarshi shahrida kuzatilgan boshqa holatda esa, mahalliy MCHJ rahbari mansabdor tanishlari orqali transport vositalarini ta’mirlash va texnik xizmat ko‘rsatish bilan shug‘ullanuvchi MCHJga bankdan 1 mlrd. 500 mln. so‘m kredit olib berish evaziga, uning rahbaridan 84 mln. so‘m olgan vaqtida ushlandi.
Hozirda har ikki holat yuzasidan qonunbuzarlarga nisbatan Jinoyat Kodeksining 168 va 28,211-moddalari bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Kiritildi: 15:16 28.03.2025. O'qildi: 520 marta. Fikrlar soni: 0 ta.