Erdo‘g‘on: "Istanbuldagi ko‘cha terrori munisipalitetlarni talon-taroj qilishni yashirishga urinishdir"
Biz Istanbuldagi poraxo‘rlik, korrupsiya va terrorizm bilan bog‘liq tergovni yaqindan kuzatib boryapmiz. Tergov davom etib, chuqurlashib borgani sari, albatta, sakkizoyoq kabi munisipalitetlarni qamrab olgan jinoiy tashkilotning chodirlari qayerga yetib kelgani aniqlanadi.
Bu haqda Turkiya prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on Ramazon bayrami munosabati bilan hukmron Adolat va taraqqiyot partiyasi vakillariga murojaatida ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ramazon oyining so‘nggi 10 kunida sodir bo‘lgan voqealar va ko‘cha terrorizmi talonchilikni yashirish harakatidan boshqa narsa emas.
"Oila va farzandlarini o‘ldirish bilan tahdid qilib, sudyalarga bosim o‘tkazishga urinishlar besamar ketdi. Xalq provokatorlar to‘riga tushib qolmadi, shu munosabat bilan o‘z burchini katta fidoyilik, sabr-toqat va vazminlik bilan bajarayotgan huquq-tartibot idoralarimiz xodimlarini yana bir bor tabriklayman", - deya ta’kidladi Rajab Toyyib Erdo‘g‘an.
Kiritildi: 00:06 31.03.2025. O'qildi: 569 marta. Fikrlar soni: 0 ta.