Sirdaryo viloyati prokurorining katta yordamchisi dori bilan qo‘lga tushdi
Hozirda holat yuzasidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.
Kiritildi: 12:44 07.02.2025. O'qildi: 1371 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryo viloyati hokimiga yangi matbuot kotibi tayinlandi
Sirdaryo viloyati hokimining tegishli qarori bilan Mirzayev Manuchehr Boborahimovich Sirdaryo viloyati hokimligi axborot xizmati rahbari, viloyat hokimining matbuot kotibi — axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga tayinlandi.
Kiritildi: 13:36 04.02.2025. O'qildi: 1704 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryoda marhum qarindoshidan uni o‘ldirishini so‘ragani ma’lum bo‘ldi
Avvalroq Sirdaryoda fuqaro qarindoshini o‘ldirgani haqida xabar bergan edik. Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov aniq.uz'ga jinoyat tafsilotlarini ma’lum qildi.
Kiritildi: 18:00 28.10.2024. O'qildi: 5793 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Akmaljon Maxmudaliyev Sirdaryo viloyatiga hokimi etib tasdiqlandi
Viloyat hokimi vazifasini bajarib kelayotgan nomzodni prezident tavsiya etdi.
Kiritildi: 15:24 07.04.2023. O'qildi: 3700 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryodagi uylardan birida portlash sodir bo‘ldi
Hodisa sababi va moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda.
Kiritildi: 10:28 19.01.2023. O'qildi: 3486 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryoda darslar qachondan boshlishi aytildi
Sirdaryo viloyatidagi mavjud maktablarning yuqori sinf o‘quvchilari uchun 13 yanvardan, boshlang‘ich sinf va bog‘chalarda esa 16 yanvardan dars hamda mashg‘ulotlar boshlanadi.
Kiritildi: 12:34 11.01.2023. O'qildi: 2857 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Shavkat Mirziyoyev Sirdaryoga portlashni o‘rganish uchun ishchi guruh jo‘natdi
Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadovning aytishicha, Sirdaryo viloyatidagi harbiy qurol-yarog‘ saqlanadigan omborlardan biridagi portlash haqida davlat rahbariga zudlik bilan xabar berilgan.
Kiritildi: 15:34 24.10.2022. O'qildi: 4095 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryo viloyatini ishsizlik yo‘q hududga aylantirish bo‘yicha tashabbus boshlandi
Prezident Shavkat Mirziyoyev qishloq xo‘jaligidagi ishlar holati, aholi hayoti bilan tanishish maqsadida 6 oktyabr kuni Sirdaryo viloyatiga keldi.
Kiritildi: 14:30 06.10.2022. O'qildi: 4142 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryoda oyog‘i metall panjara orasida qisilib qolgan 11 yoshli bola qutqarildi
Sirdaryo viloyati Guliston shahrida oyog‘i panjara orasiga tushib ketgan bolaga yordam ko‘rsatildi, deb xabar beradi Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati.
Kiritildi: 11:38 29.08.2022. O'qildi: 3064 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryo tumanida valyuta qimmatliklarining noqonuniy muomalaga kiritilishining oldi olindi
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 177-moddasi (valyuta qimmatliklarini qonunga xilof ravishda olish yoki o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Kiritildi: 16:00 23.08.2022. O'qildi: 3182 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryoda koloniyada jazo o‘tayotgan shaxs 14 yoshli qizchani qasddan o‘ldirdi
Jinoyat ishi doirasida gumonlanuvchi prosessual tartibda ushlangan.
Kiritildi: 11:23 23.08.2022. O'qildi: 5614 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Sirdaryoda paxtazor orasida yetishtirilgan nasha giyohvandlik o‘simliklari aniqlandi
Olib borilgan tergovga qadar tekshiruvlar jarayonida, mazkur 5 tup o‘simliklarni, fermer xo‘jaligida suvchi bo‘lib ishlovchi, F.A ekib, parvarishlab kelayotganligi aniqlangan.
Kiritildi: 11:04 16.08.2022. O'qildi: 2987 marta. Fikrlar soni: 0 ta.