Bu haqda Navoiy viloyatt IIB axborot xizmati rahbari Fayozjon Qosimov ma’lum qilmoqda.
Qayd etilishicha, aslida u rossiyalik Anya ismli qiz bilan kelishib, ayollarni fahsh maqsadlarida sotishni ko‘zlagan. Unga har bir ayol uchun 400 rubl va’da qilingan.
Ma’lum bo‘lishicha, bu erkakning ikkinchi oilasi bo‘lib, erkak oldin xam bolalarga zo‘ravonlik qilgan. Erkak bilan muntazam ravishda profilaktik ishlar olib borilgan.
Navoiy viloyati IIB axborot xizmati rahbari Fayoz Qosimovning ma’lum qilishicha, haydovchilik guvohnomasi bilan bog‘liq firibgarlik holati aniqlangan.
Davlat ekologik nazorat inspeksiyasi tomonidan Ichki ishlar, Milliy gvardiya hamda Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlari bilan hamkorlikda Navoiy viloyatida navbatdagi nazorat reyd tadbiri o‘tkazildi.
Shu hududning o‘zida yana besh turga mansub 417 ta baliq noqonuniy ovlanganlar ham aniqlandi.
Oila bekasi va yana bir farzand zaharlanish tashxisi bilan tuman tibbiyot birlashmasiga olib kelingan.
Shahzoda Hamdan Instagram sahifasida Navoiydagi lochin ovi fotosuratlarini e’lon qildi.
Keyinroq esa hokim o‘rinbosari yer maydonini davlat zaxirasiga olib qo‘yish va fermer xo‘jalik rahbariga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘attirish bilan tahdid qilib, qo‘shimcha 20 ming AQSh dollari talab qiladi.
Navoiyda paynet qurilmasini o‘g‘irlagan yigitlar (yoshlari 22 dan 24 gacha) ushlandi. Bu haqda viloyat IIB axborot xizmati rahbari Fayoz Qosimov ma’lum qildi.
U voqea joyiga 1995 yilda tug‘ilgan disk uloqtirish bo‘yicha ikki karra Paralimpiada chempioni E.S. bilan birga borgani ma’lum bo‘ldi.
2025 yil 23 avgust kuni O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy Shayx Nuriddin Xoliqnazar hazratlari raisligida Navoiy viloyati imom-xatiblari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.