Vobkentlik profilaktika inspektoriga muddatidan oldin «mayor» unvoni berildi
U daryoning muzdek suviga o‘zini tashlab, o‘z joniga qasd qilmoqchi bo‘lgan 4 nafar farzandning onasini so‘nggi soniyalarda qutqarib qoldi.
Kiritildi: 15:21 30.01.2026. O'qildi: 1634 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda IIB xodimi o‘zini daryoga tashlagan ayolni qutqarib qoldi
Qayd etilishicha, jabrlanuvchini 4 nafar farzandi ham bo‘lgan.
Kiritildi: 14:31 30.01.2026. O'qildi: 2043 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda ham jamoat transporti uchun naqd pulsiz to‘lov tizimi joriy etildi
Kiritildi: 12:33 24.01.2026. O'qildi: 1060 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Mast holda mashina boshqargan ayol 15 sutkaga qamaldi
Buxoroda mast holda mashina boshqargan ayol 15 sutkaga qamaldi.
Kiritildi: 20:35 14.01.2026. O'qildi: 1265 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda sud qarorini mensimagan hokimlikka chora ko‘rildi
Buxoroda yirik qarzdorlik bo‘yicha sud qaroriga beparvo qarab kelgan Buxoro tumani hokimligiga tegishli Cobalt rusumli xizmat avtomashinasi jarima maydonchasiga olib qo‘yildi.
Kiritildi: 21:43 13.01.2026. O'qildi: 2204 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Qorako‘lda 20 nafar abituriyent zaharlanish bilan shifoxonaga yotqizildi
Manbaning qo‘shimcha qilishicha, zaharlanish holatining sababini o‘rganish uchun qon tahlillari olinib, laboratoriyaga yuborilgan.
Kiritildi: 23:17 11.01.2026. O'qildi: 2748 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Issiqxonasida 148 tup kannabis parvarishlayotgan shaxs aniqlandi
Kiritildi: 15:12 29.12.2025. O'qildi: 1422 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroning «Sofi oshi» milliy taomi ham patentlandi
Qayd etilishicha, ushbu maqom «Sofi oshi» nomi va uning an’anaviy tayyorlash texnologiyasini huquqiy jihatdan muhofaza qiladi, taomning sifati va haqiqiyligini kafolatlaydi hamda Buxoro viloyatining boy gastronomik merosini keng targ‘ib etishga xizmat qiladi.
Kiritildi: 13:38 24.12.2025. O'qildi: 1198 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoro viloyatida 334,6 mln so‘mlik dori vositalarining noqonuniy savdoga chiqarilishining oldi olindi
Kiritildi: 14:36 06.12.2025. O'qildi: 976 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda fermer xo‘jaligi rahbari 17 tup terak daraxtini kesib tashladi
Fermer xo‘jaligi rahbariga 17 tup terak daraxtini noqonuniy kesganligi uchun 25 336 000 so‘m tabiatga yetkazilgan zarar hamda 20 600 000 so‘m ma’muriy jarima qo‘llanildi.
Kiritildi: 15:38 28.11.2025. O'qildi: 6014 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda er-xotin va ularning voyaga yetmagan ikki farzandi zaxarlanishdan vafot etdi
Hozirda holat yuzasidan Buxoro shahar prokuraturasi tergovga qadar tekshiruv olib bormoqda.
Kiritildi: 15:26 24.11.2025. O'qildi: 2185 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda bolalarga noqonuniy diniy ta’lim berayotgan shaxslar qo‘lga olindi
Joriy yilning avgust oyidan boshlab O‘zbekistonda bolalarga noqonuniy diniy ta’lim berish bilan bog‘liq javobgarlik kuchaytirilganligi ta’kidlanmokda.
Kiritildi: 16:07 31.10.2025. O'qildi: 2248 marta. Fikrlar soni: 0 ta.