Buxoro viloyatida 47 ta AGTKSh o‘zaro til biriktirib, gaz narxini asossiz ravishda oshirgani aniqlandi
Barcha yonilg‘i quyish shoxobchalari bir vaqtning o‘zida yoki ketma-ket hech bir sababsiz 1 kub metr gaz narxini 3850 so‘mdan 4150 so‘mga ko‘targan.
Kiritildi: 13:34 19.02.2025. O'qildi: 1540 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoro viloyatida «Mayning ferma» fosh etildi
Kiritildi: 13:21 15.02.2025. O'qildi: 1226 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoro viloyati Gazli yaqinida magistral quvurlarda yong‘in sodir bo‘ldi
Bugun, 10-fevral kuni Buxoro viloyati hududidan o‘tgan, diametri 1020 mm bo‘lgan magistral gaz quvurida gaz sizib chiqish holati kuzatilgan hamda yong‘in sodir bo‘lgan.
Kiritildi: 13:14 10.02.2025. O'qildi: 2626 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Kiritildi: 12:55 07.02.2025. O'qildi: 938 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
15 yoshli «haydovchi» yo‘lovchining boshiga yetdi
Buxoro viloyati, Kogon tumanidagi Tutkunda mahallasi ichki avtomobil yo‘lida 15 yoshli «haydovchi»ning noqonuniy xatti-harakati oqibatida 32 yoshli fuqaro og‘ir tan jarohati olgan.
Kiritildi: 00:09 04.01.2025. O'qildi: 2698 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoro aeroportida qadimiy tangalarni olib chiqib ketmoqchi bo‘lgan fuqaro to‘xtatib qolindi
Buxoro viloyati bojxona boshqarmasining “Buxoro aeroporti” chegara bojxona posti va Aviasiya xavfsizlik xizmati xodimlari hamkorligida yurtimiz hududidan qadimiy tangalarning noqonuniy olib chiqilishiga chek qo‘yildi.
Kiritildi: 01:40 25.12.2024. O'qildi: 1674 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Bosar-tusarini bilmagan haydovchi katta jarimaga tushdi
Buxoro markaziy ko‘chalaridan birida ko‘zgusimon va qoraytirilgan oynali, shuningdek, tevarak-atrofni ko‘rishni cheklaydigan qoplamali transport vositasidan ruxsatsiz foydalangani yetmaganday, ogohlantirishlarga qaramay, ketma-ket qoidabuzarliklarga yo‘l qo‘ygan haydovchiga chora ko‘rildi.
Kiritildi: 14:37 30.11.2024. O'qildi: 3573 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
18 yoshli «mash’uqa» oshig‘ini 5000 dollarga «tushirmoqchi» bo‘ldi
Buxoro shahrilik 18 yoshli M.I. o‘z xohishi bilan ancha vaqtdan buyon 26 yoshli,oilali bo‘lgan Kogon tumani fuqarosi R.S. bilan ishqiy munosabatda bo‘lib kelgan.
Kiritildi: 15:49 29.11.2024. O'qildi: 2720 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda umumjahon merosi ro‘yxatiga kiritilgan hududlarda o‘zboshimcha tiklangan ob’ektlar aniqlandi
Buxoro azaldan o‘zining qadimiy arxitekturasi, me’moriy majmualari bilan diqqatga sazovor. Bugungi kunda Buxoro viloyatida 829 ta madaniy meros ob’ekti davlat muhofazasiga olingan: 287 ta arxeologiya yodgorliklari, 508 ta arxitektura, 17 ta monumental hamda 17 ta diqqatga sazovor joylar shular jumlasidandir.
Kiritildi: 00:31 19.11.2024. O'qildi: 825 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda qimor o‘ynab, o‘ndan ortiq kishini «chuv» tushirgan o‘spirin ushlandi
Buxoro viloyati IIBning «Xabar.uz»ga ma’lum qilishicha, Shofirkon tumani ichki ishlar bo‘limiga kelib tushgan murojaat o‘rganilganda, 16 yoshli o‘spirinning bir necha fuqarolarni «chuv» tushirgani aniqlangan.
Kiritildi: 00:33 10.11.2024. O'qildi: 1993 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
"Qizil kitob"ga kiritilgan baliqlarni ovlagan fuqarolarga chora ko‘rildi
Buxoro viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi boshqarmasi tezkor guruh xodimlari tomonidan navbatdagi tungi nazorat reyd tadbiri o‘tkazildi.
Kiritildi: 14:28 07.11.2024. O'qildi: 1572 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Buxoroda o‘z tanishini pichoqlab o‘ldirgan shaxs 13 yilga qamaldi
Buxoro viloyatining Kogon shahrida o‘z tanishini pichoqlab o‘ldirgan shaxs 13 yilga qamaldi. Bu haqda Oliy sud matbuot xizmati xabar berdi.
Kiritildi: 07:44 14.06.2024. O'qildi: 1799 marta. Fikrlar soni: 0 ta.