Барча ёнилғи қуйиш шохобчалари бир вақтнинг ўзида ёки кетма-кет ҳеч бир сабабсиз 1 куб метр газ нархини 3850 сўмдан 4150 сўмга кўтарган.
Ферма 1,2 миллиард сўмлик электр энергиясидан ноқонуний фойдалангани аниқланди.
Бугун, 10-феврал куни Бухоро вилояти ҳудудидан ўтган, диаметри 1020 мм бўлган магистрал газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати кузатилган ҳамда ёнғин содир бўлган.
Бухоро вилояти, Когон туманидаги Туткунда маҳалласи ички автомобиль йўлида 15 ёшли «ҳайдовчи»нинг ноқонуний хатти-ҳаракати оқибатида 32 ёшли фуқаро оғир тан жароҳати олган.
Бухоро вилояти божхона бошқармасининг “Бухоро аэропорти” чегара божхона пости ва Авиация хавфсизлик хизмати ходимлари ҳамкорлигида юртимиз ҳудудидан қадимий тангаларнинг ноқонуний олиб чиқилишига чек қўйилди.
Бухоро марказий кўчаларидан бирида кўзгусимон ва қорайтирилган ойнали, шунингдек, теварак-атрофни кўришни чеклайдиган қопламали транспорт воситасидан рухсатсиз фойдалангани етмагандай, огоҳлантиришларга қарамай, кетма-кет қоидабузарликларга йўл қўйган ҳайдовчига чора кўрилди.
Бухоро шаҳрилик 18 ёшли М.И. ўз хоҳиши билан анча вақтдан буён 26 ёшли,оилали бўлган Когон тумани фуқароси Р.С. билан ишқий муносабатда бўлиб келган.
Бухоро азалдан ўзининг қадимий архитектураси, меъморий мажмуалари билан диққатга сазовор. Бугунги кунда Бухоро вилоятида 829 та маданий мерос объекти давлат муҳофазасига олинган: 287 та археология ёдгорликлари, 508 та архитектура, 17 та монументал ҳамда 17 та диққатга сазовор жойлар шулар жумласидандир.
Бухоро вилояти ИИБнинг «Xabar.uz»га маълум қилишича, Шофиркон тумани ички ишлар бўлимига келиб тушган мурожаат ўрганилганда, 16 ёшли ўспириннинг бир неча фуқароларни «чув» туширгани аниқланган.
Бухоро вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси тезкор гуруҳ ходимлари томонидан навбатдаги тунги назорат рейд тадбири ўтказилди.
Бухоро вилоятининг Когон шаҳрида ўз танишини пичоқлаб ўлдирган шахс 13 йилга қамалди. Бу ҳақда Олий суд матбуот хизмати хабар берди.