Роналдуга қарши ўйнашни орзу қилган футболчи адашиб бошқа жамоага ўтди
32 ёшли конголик ҳужумчи Тжеви Бифума 2024 йилнинг ёзида Греция чемпионатини тарк этиб, Эроннинг “Истиқлол” клубига ўтишга қарор қилди. Яқинда у жуда қизиқ интервью берди.
Бифума Эрон клуби таклифини қабул қилишдан аввал интернет орқали жамоа ҳақида маълумот излади ва унинг Осиё Чемпионлар Лигаси доирасида “Ан-Насср”га қарши ўйнаши ҳақида маълумот олди. Ушбу баҳсда Криштиану Роналду ҳам майдонга тушиши кутилаётган эди.
Роналдуга қарши ўйнаш — менинг бир умрлик орзум эди. Шунинг учун кўп ўйлаб ўтирмай, таклифни қабул қилдим, дейди футболчи.
Аммо Бифума бир муҳим нарсани эътибордан четда қолдирди — Эрон футболида иккита “Истиқлол” бор эди: “Истиқлол Теҳрон” ва “Истиқлол Хузистон”.
Конголик ҳужумчи янглишиб “Истиқлол Теҳрон” ўрнига “Истиқлол Хузистон” билан шартнома имзолаганини кейинроқ тушунди. Натижада у Роналдуга қарши ўйнаш имкониятидан маҳрум бўлди.
23-турдан кейин “Истиқлол Хузистон” Эрон чемпионатида 25 очко тўлаб, турнир жадвалининг 12-поғонасини эгаллаб турибди. Футболчи жорий мавсум Про Лигаси доирасидаги 20 учрашувда майдонга тушиб, 4 та гол ва 3 та ассист муаллифига айланган.
Маълумот учун, Бифума Испаниянинг “Эспанёл”, “Лас-Палмас”, “Гранада” каби жамоаларида ўйнаган. 2014 йилда “Вест Бромвич” сафида Англияда қисқа муддат ҳаракат қилди ва кейин профессионал фаолиятининг катта қисмини Туркияда ўтказди.
Киритилди: 11:32 27.03.2025. Ўқилди: 662 марта. Фикрлар сони: 0 та.