2026 йил 16 февраль куни Шавкат Мирзиёев томонидан мамлакат тараққиётининг 2030 йилгача мўлжалланган устувор йўналишлари доирасида ислоҳотларни изчил давом эттириш ва янги босқичга олиб чиқиш бўйича фармон имзоланди.
Мурожаатда Анвархон Темиров илгари самарасиз деб баҳоланган усулга нега яна қайтилаётгани ҳақида изоҳ сўраган.
Ушбу компаниялар визаларни расмийлаштириш хизматларини кўрсатиб, мижозларигa АҚШга ноқонуний киришда ёрдам берган.
Шавкат Мирзиёев Вашингтондаги “Тинчлик кенгаши” йиғилишда Ўзбекистон Ғазо секторини тиклаш жараёнида амалий иштирок этишга тайёрлигини билдирди.
Ҳукумат лойиҳасига билан, байроқни дипломатик ваколатхоналар, мажлислар заллари, оммавий тадбирлар ва кўчаларда жойлаштириш тартиби аниқ белгилнмоқда.
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2025 йилда ижара хизматлари ҳажми 12,8 трлн сўмни ташкил этди.
Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев Венгриянинг «Magnus Aircraft Zrt.» компанияси Бош ижрочи директори Ласзло Борос билан учрашди.
Бу ҳақда ЎФА хабар берди.
Жорий йилнинг январ ойи давомида Самарқанд вилояти божхона бошқармаси томонидан 14 та ҳолатда қиймати 511,7 миллион сўмлик, оғирлиги 727 грамм заргарлик буюмлари ашёвий далил сифатида ушлаб қолинган.
Эл-юртимизнинг ижтимоий-маънавий ҳаётида алоҳида ўрин тутадиган, инсонни эзгу ва савоб ишларга даъват этадиган ушбу ойни муносиб тарзда ўтказиш мақсадида бу йил ҳам мамлакатимизда катта тайёргарлик ишлари амалга оширилмоқда.