Ukrainaga tinchlikparvar kuchlar niqobi ostida G‘arb qo‘shinlarining kiritilishi Rossiya va NATO o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri to‘qnashuvga olib keladi. Bu haqda Rossiya TIV rasmiy vakili Mariya Zaxarova brifingda ma’lum qildi.
"Yana bir bor e’tiborni Rossiya va NATO o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri to‘qnashuvga olib keladigan bunday ssenariyga qat’iyan qarshi ekanligiga e’tibor qaratmoqchiman", dedi Rossiya Tashqi ishlar vazirligining rasmiy vakili, bir qator Yevropa Ittifoqi davlatlari va "xohlovchilar koalisiyasi" deb nomlangan Buyuk Britaniyaning Ukrainaga tinchlikparvarlik g‘oyalari ostida o‘z qo‘shinlarini yuborish tashabbusini sharhlar ekan.
Mariya Zaxarova, shuningdek, London va Parij Ukrainadagi "tinchlikni saqlash amaliyoti" niqobi ostida mamlakatga harbiy aralashuv rejalarini yashirishayotganini aytdi. "London va Parij Ukrainaga harbiy aralashuv rejalarini ishlab chiqishda davom etmoqda. Bularning barchasi tinchlikparvarlik missiyasi sifatida niqoblangan", - dedi Rossiya TIV rasmiy vakili.