Rossiya musulmonlari SVOda topshiriqlarni bajarayotgan harbiy xizmatchilar uchun doimiy duoda, dedi Rossiya Federasiyasi musulmonlari diniy boshqarmasi raisi, muftiy Ravil G‘aynutdin.
"Biz SVOdagi jangchilarimiz, ularning oilalari, yaqinlari uchun duodamiz. Vatanparvarlik tuyg‘usi, Vatanga muhabbat, uning gullab-yashnashi, yurtdoshlarimizning tinch-totuv yashashiga intilish - bu bizning SVOdagi jangchilarimiz uchun kurashmoqda", dedi Rossiya Musulmonlar diniy boshqarmasi boshlig‘i.
Uning so‘zlariga ko‘ra, G‘arb davlatlari tomonidan o‘stirilgan va targ‘ib qilingan neonasizm g‘oyalariga munosib javob qaytarilmoqda.
"Vatanimiz Ulug‘ Vatan urushida g‘alaba qozondi, SVOda ham g‘alaba qozonamiz. Bugun safimizda Ulug‘ Vatan urushi qatnashchilari, faxriylar, SVO harbiy xizmatchilari bor. Barchamiz G‘alabamiz uchun duo qilamiz", - deydi muftiy G‘aynutdin.