Belarus prezidentligiga qayta saylangan Aleksandr Lukashenkoning inaugurasiya marosimi bugun, 25 mart kuni bo‘lib o‘tadi. Bu haqda mamlakat MSKga asoslanib BelTA xabar berdi.
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko amaliy tashrif bilan Ummonga bordi.
Bu haqda mamlakat prezidenti Aleksandr Lukashenko ma’lum qildi.
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko bugun dunyo uchinchi jahon urushi yoqasida ekanini aytdi. Uning so‘zlaridan iqtibos keltirmoqda BelTA .
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko 2025 yilda bo‘lib o‘tadigan prezidentlik saylovlarida qatnashishini aytdi, deb yozadi «TASS».
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko kecha G‘arb mamlakatlari vakillari bilan yopiq eshiklar ortida uchrashganini ma’lum qildi.
Agar NATO davlatlari Belarusga hujum qilishga qaror qilsalar, Minsk Rossiya bilan kelishuv asosida mamlakatda joylashtirilgan yadro qurolidan foydalanadi. Bu haqda Belorus davlati prezidenti Aleksandr Lukashenko ma’lum qildi.
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko Rossiya bilan ziddiyatda Ukrainaga dunyoning 50 ta davlati yordam berayotganini, Moskvaga esa faqat Minsk yordam berayotganini aytdi , deb xabar beradi BelTA .
Rossiya prezidenti Vladimir Putin va uning belaruslik hamkasbi Aleksandr Lukashenko dunyodagi mavjud vaziyat va ikki davlat duch kelayotgan tahdidlarni bir xil baholaydi. Bu haqda Belarus Xavfsizlik kengashi davlat kotibi Aleksandr Volfovich ma’lum qildi, deya xabar beradi «Interfaks» .
Belarus tashqi ishlar vaziri Maksim Rijenkov G‘arb respublika prezidenti Aleksandr Lukashenkodan nimani xohlashini tushuntirdi , deya xabar beradi BelTA.
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko o‘z intervyusida Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan Ittifoq davlatining kelajagi borasida kelishmovchiliklari yo‘qligini ma’lum qildi, deb xabar beradi BelTA .