Россия мусулмонлари махсус ҳарбий операциядаги жангчилар учун дуо қилмоқда
Россия мусулмонлари СВОда топшириқларни бажараётган ҳарбий хизматчилар учун доимий дуода, деди Россия Федерацияси мусулмонлари диний бошқармаси раиси, муфтий Равил Ғайнутдин.
"Биз СВОдаги жангчиларимиз, уларнинг оилалари, яқинлари учун дуодамиз. Ватанпарварлик туйғуси, Ватанга муҳаббат, унинг гуллаб-яшнаши, юртдошларимизнинг тинч-тотув яшашига интилиш - бу бизнинг СВОдаги жангчиларимиз учун курашмоқда", деди Россия Мусулмонлар диний бошқармаси бошлиғи.
Унинг сўзларига кўра, Ғарб давлатлари томонидан ўстирилган ва тарғиб қилинган неонацизм ғояларига муносиб жавоб қайтарилмоқда.
"Ватанимиз Улуғ Ватан урушида ғалаба қозонди, СВОда ҳам ғалаба қозонамиз. Бугун сафимизда Улуғ Ватан уруши қатнашчилари, фахрийлар, СВО ҳарбий хизматчилари бор. Барчамиз Ғалабамиз учун дуо қиламиз", - дейди муфтий Ғайнутдин.
Киритилди: 12:36 30.03.2025. Ўқилди: 1139 марта. Фикрлар сони: 0 та.