Бугун 18 февраль, 2026 йил, чоршанба
Моуриньо: «Ҳакамда «Реал»нинг қайси ўйинчилари сариқ карточка олмаслиги ҳақида рўйхат бор эди. Биз бу тизим қандай ишлашини яхши биламиз»
«Бенфика» устози Жозе Моуриньо Чемпионлар лигаси доирасида Мадриднинг «Реал» клубига қарши кечган ўйинда нима сабабдан майдондан четлатилганига жавоб берди.
Португалиялик мураббий баҳс якунида кетма-кет иккита сариқ карточка олди. Дисквалификация сабабли мутахассис «Сантьяго Бернабеу»да бўлиб ўтадиган жавоб учрашувида жамоаси билан бирга бўла олмайди.
«Мени мутлақо аниқ бўлган гапни айтганим учун четлатишди. Ҳакамнинг қўлида бир варақ қоғоз бор эди, унга шундай деб ёзилганди: «Тчуамени, Каррерас ва Хёйсен сариқ карточка олмаслиги керак». У жавоб ўйинини ўтказиб юбормасликлари учун бу ўйинчиларни атайлаб жазоламади. Мен фақат шуни айтдим. Бу тизим қандай ишлашини яхши биламиз», — дея Моуриньонинг сўзларини «El Partidazo de COPE» нашри келтирмоқда.
«Қаймоқранглилар» Винисиус Жуниорнинг голи эвазига кичик ҳисобда ғалаба қозонишди.
Киритилди: Бугун 14:55. Ўқилди: 317 марта. Фикрлар сони: 0 та.