Бугун 31 март, 2025 йил, душанба
Германия Украинага тинчликпарвар кучларини юбориш шартини айтди
Депутат Готтшальк: Германия Россия билан тинчлик бўйича йўл харитасисиз тинчликпарвар кучларини юбормайди.
Немислар Украинага ҳеч қандай шароитда қўшин юбормоқчи эмас, ҳатто тинчликпарвар контингент ҳам қатъий тарзда можарони ҳал қилиш бўйича “йўл харитаси” мавжуд бўлгандагина мумкин, деди Германия бундестагининг “Германия учун муқобил” партиясидан депутат Кай Готтшальк РИА Новости билан суҳбатда.
“Менимча, ҳеч қачон. Менимча, бу ерда жамиятда, айниқса, менинг партиямда мен билган немислардан ҳеч бири Украинага аскар юбормайди. Балки, кейин, балки собиқ Югославиядагидек тинчлик жараёнидан сўнг ёки шунга ўхшаш ҳолатларда”, деди у Украинага немис қўшинларини юбориш истиқболи ҳақидаги саволга жавоб бериб.
Готтшалькнинг аниқлик киритишича, ҳатто тинчликпарвар кучларни юбориш масаласи кўриб чиқилишидан олдин, Россия билан тинчлик ва ишончни тиклашга олиб келадиган “аниқ йўл харитаси” бўлиши керак, деб хабар беради ria.ru.
Киритилди: 12:41 17.02.2025. Ўқилди: 1497 марта. Фикрлар сони: 0 та.