Bugun 31 mart, 2025 yil, dushanba
Kursk viloyatida asirga olingan Shimoliy Koreya harbiylari Janubiy Koreyaga qarshi urush olib borayotganlarini o‘ylashgan - The Wall Street Journal
Bundan tashqari, ularga har qanday yo‘l bilan, hatto o‘zlarini o‘ldirishgacha bo‘lgan usullar bilan, asirga tushishdan qochish buyurilgan ekan.
"Men chet elliklar butunlay boshqacha deb o‘ylardim... Lekin ukrainaliklarni ko‘rgach, biz o‘xshash ekanligimizni angladim. Ular yaxshi odamlar ekan," - deb e’tirof etdi asirlardan biri.
Ukraina Qurolli Kuchlari jangchilari tomonidan tirik qo‘lga olingan yagona shimoliy koreyaliklar 21 yoshli Pek va 26 yoshli Ridir. Hozirda Pek va Ri Kiyev qamoqxonasida davolanmoqda va ko‘rsatmalar bermoqda. Janubiy Koreya ularni qabul qilishni taklif qildi. Ikkalasi ham KXDRga qaytish o‘zlari uchun o‘lim hukmi bilan barobar ekanligini tushunishadi.
Kiritildi: 21:24 28.02.2025. O'qildi: 1291 marta. Fikrlar soni: 0 ta.