Bu xaqida SANA xabar berdi.
Bu hukumat Bashar Asad rejimi ag‘darilganidan keyin Suriyada ro‘y berayotgan o‘zgarishlarni aks ettirishi kerak. Xususan, davlat boshqaruvida diniy va etnik ozchilik vakillarining ishtiroki ortgan hamda oldingi o‘n yilliklarga qaraganda G‘arbga nisbatan ochiqlik kuchaygan.
Mamlakatda ilk bor sport vazirligi tashkil etildi, idoralardan biriga alaviy ozchiligi vakili rahbar etib tayinlandi. Mehnat vaziri lavozimini esa nasroniy ayol egalladi.
Tashqi ishlar vaziri Asad al-Shiboniy va Mudofaa vaziri Murhaf Abu Qasra ash-Sharaa davrida olgan lavozimlarini saqlab qoldi.
Suriya muvaqqat prezidenti hukumatning asosiy ustuvor yo‘nalishlari Suriyani “qayta qurish” hamda “millat va har bir fuqaro manfaatlarini kafolatlaydigan kuchli va barqaror davlat” yaratish, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurash, armiyani kuchayttirish va iqtisodiyotni mustahkamlash bo‘lishini ta’kidladi.