Bosh vazir Abdulla Aripov Digital Almaty 2025 xalqaro raqamli forumida taqdimot o‘tkazdi
Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Ozarbayjon, Rossiya, Belarus, Eron Bosh vazirlari, Armaniston Bosh vazirining o‘rinbosari va boshqalar qatnashgan majlisda O‘zbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov mamlakatda raqamlashtirishni jadallashtirish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalarga zamonaviy texnologiyalarni joriy qilish, O‘zbekistonni sun’iy idrok texnologiyalaridan foydalanuvchi dunyoning yetakchi davlatlari qatoriga kirishiga erishish borasida olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida taqdimot qildi.
Kiritildi: 14:28 31.01.2025. O'qildi: 1179 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Abdulla Aripov Xitoydagi xalqaro ko‘rgazmaning faxriy mehmoni bo‘ladi
Bosh vaziri Abdulla Aripov boshchiligidagi mamlakatimiz hukumati delegasiyasi bugun, 4 noyabr kuni Shanxayga tashrif buyurdi. O‘zbekiston delegasiyasi joriy yilning 5-10 noyabr kunlari Xitoy Xalq Respublikasining Shanxay shahrida bo‘lib o‘tadigan yettinchi Xitoy xalqaro import mahsulotlari ko‘rgazmasida ishtirok etadi. Abdulla Aripov mazkur tadbirga faxriy mehmon sifatida taklif etilgan.
Kiritildi: 02:00 05.11.2024. O'qildi: 1715 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Bosh vazir mukofotlarni o‘z egalariga topshirdi
Olmaliq shahridagi «Metallurg» madaniyat saroyida «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati tashkil topganining 75 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri o‘tkazildi.
Kiritildi: 17:16 01.11.2024. O'qildi: 1622 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘zbekiston butun YEOII hududida davlat xizmatlarini integrasiyalashni taklif qilmoqda
Bu tashabbus bilan YEOIIga a’zo davlatlar hukumat rahbarlari ham ishtirok etayotgan Digital Almaty-2023 xalqaro raqamlashtirish forumining yalpi majlisida mamlakat bosh vaziri Abdulla Aripov chiqdi.
Kiritildi: 17:53 03.02.2023. O'qildi: 3676 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
«Bunyodkor» 40 nafardan ortiq xodimlar hech qanday tushuntirishlarsiz ishdan bo‘shatilgani haqida ma’lumot berdi
“O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruv raisi, “Bunyodkor” futbol klubi prezidenti Mehriddin Abdullayev boshchiligida futbol klubida sog‘lom muhitni tiklash va klub murabbiy, o‘yinchilari va xodimlariga qulay shart-sharoitlar yaratilishi yuzasidan amaliy chora-tadbirlar olib borilmoqda.
Kiritildi: 15:48 03.02.2023. O'qildi: 4180 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Shavkat Mirziyoyevning topshirig‘iga ko‘ra sel oqimlari, toshqinlar va ko‘chki hodisalari bilan bog‘liq favqulodda vaziyatlarning oldini olish bo‘yicha doimiy shtab tashkil etildi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasida Bosh vazir Abdulla Aripov raisligida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan sel oqimlari, toshqinlar va ko‘chki hodisalari bilan bog‘liq favqulodda vaziyatlarning oldini olish bo‘yicha ustuvor vaziflar muhokamasiga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi.
Kiritildi: 12:40 30.01.2023. O'qildi: 2778 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
“Quyi Surgil” konida kunlik 820 ming kub metr tabiiy gaz va 1 tonna gaz kondensati olinadigan quduq ochildi
“O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisi Mehriddin Abdullayev topshirig‘iga asosan konlarda tabiiy gaz qazib chiqarishni ko‘paytirish, uglevodorodlar zaxirasini oshirish maqsadida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Kiritildi: 11:51 30.01.2023. O'qildi: 3413 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
“O‘zbekneftgaz”: “Ishchi guruh” tomonidan Ustyurt regionida gaz qazib chiqarish va zaxira hajmini oshirish borasida bajarilayotgan ishlar holati o‘rganilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev huzurida o‘tkazilgan qish mavsumida aholini energiya resurslari bilan uzluksiz ta’minlash bo‘yicha ko‘rilayotgan choralar yuzasidan kengaytirilgan yig‘ilishida quyilgan vazifalar, shuningdek Prezident Administrasiyasi rahbari boshchiligida energetika sohasida yuzaga kelgan vaziyatni barqarorlashtirish yuzasidan o‘tkazilgan yig‘ilishda berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida, “O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisi Mehriddin Abdullayev boshchiligidagi “Ishchi guruh” a’zolari tomonidan tabiiy gaz qazib chiqarishga amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar o‘rganilmoqda.
Kiritildi: 10:23 27.01.2023. O'qildi: 3349 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
O‘zbekiston Prezidenti Eron bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish muhimligini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 24 yanvar kuni IHT Tashqi ishlar vazirlari kengashining yig‘ilishi doirasida mamlakatimizda bo‘lib turgan Eron Islom Respublikasi tashqi ishlar vaziri Husayn Amir Abdullahiyon boshchiligidagi delegasiyani qabul qildi.
Kiritildi: 19:30 24.01.2023. O'qildi: 3220 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
1991 yildan oldin qurilgan ko‘p qavatli uylarning fasadiga bazalt qoplab chiqiladi
Bosh vazir Abdulla Aripov raisligida qattiq sovuq sharoitida qilinishi kerak bo‘lgan ishlar yuzasidan o‘tkazilgan yig‘ilishda Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligiga.
Kiritildi: 11:42 24.01.2023. O'qildi: 2616 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Qishga tayyorgarlik ko‘rilmadi. 2 trillion so‘m qayerga ketdi?
Prezident 7 dekabrda, hali anomal sovuqning daragi yo‘q paytdayoq bosh vazir Abdulla Aripov boshchiligida hukumat ishchi guruhi tuzilganini ma’lum qilib, elektr va gaz muammolarini hal qilish bo‘yicha tezkor choralar ko‘rishni topshirgandi.
Kiritildi: 14:26 22.01.2023. O'qildi: 4947 marta. Fikrlar soni: 0 ta.
Afg‘onistonda ayollarning ta’lim olishi va ish bilan bandligini cheklashning diniy asosi yo‘q
Buni yana bir bor Eron va Turkiya tashqi ishlar vazirlari Husayn Amir-Abdullaxon va Mevlut Chavusho‘g‘li tasdiqlab, ayollarning ta’lim olishi va ish bilan bandligini cheklashning diniy asosi yo‘qligini ta’kidladi.
Kiritildi: 23:24 19.01.2023. O'qildi: 2935 marta. Fikrlar soni: 0 ta.