Бош вазир Абдулла Арипов Digital Almaty 2025 халқаро рақамли форумида тақдимот ўтказди
Қозоғистон, Қирғизистон, Озарбайжон, Россия, Беларусь, Эрон Бош вазирлари, Арманистон Бош вазирининг ўринбосари ва бошқалар қатнашган мажлисда Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов мамлакатда рақамлаштиришни жадаллаштириш ва ижтимоий-иқтисодий соҳаларга замонавий технологияларни жорий қилиш, Ўзбекистонни сунъий идрок технологияларидан фойдаланувчи дунёнинг етакчи давлатлари қаторига киришига эришиш борасида олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотлар ҳақида тақдимот қилди.
Киритилди: 14:28 31.01.2025. Ўқилди: 1177 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Абдулла Арипов Хитойдаги халқаро кўргазманинг фахрий меҳмони бўлади
Бош вазири Абдулла Арипов бошчилигидаги мамлакатимиз ҳукумати делегацияси бугун, 4 ноябр куни Шанхайга ташриф буюрди. Ўзбекистон делегацияси жорий йилнинг 5-10 ноябр кунлари Хитой Халқ Республикасининг Шанхай шаҳрида бўлиб ўтадиган еттинчи Хитой халқаро импорт маҳсулотлари кўргазмасида иштирок этади. Абдулла Арипов мазкур тадбирга фахрий меҳмон сифатида таклиф этилган.
Киритилди: 02:00 05.11.2024. Ўқилди: 1715 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Бош вазир мукофотларни ўз эгаларига топширди
Олмалиқ шаҳридаги «Металлург» маданият саройида «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамияти ташкил топганининг 75 йиллиги муносабати билан байрам тадбири ўтказилди.
Киритилди: 17:16 01.11.2024. Ўқилди: 1621 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон бутун ЕОИИ ҳудудида давлат хизматларини интеграциялашни таклиф қилмоқда
Бу ташаббус билан ЕОИИга аъзо давлатлар ҳукумат раҳбарлари ҳам иштирок этаётган Digital Almaty-2023 халқаро рақамлаштириш форумининг ялпи мажлисида мамлакат бош вазири Абдулла Арипов чиқди.
Киритилди: 17:53 03.02.2023. Ўқилди: 3674 марта. Фикрлар сони: 0 та.
«Бунёдкор» 40 нафардан ортиқ ходимлар ҳеч қандай тушунтиришларсиз ишдан бўшатилгани ҳақида маълумот берди
“Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқарув раиси, “Бунёдкор” футбол клуби президенти Меҳриддин Абдуллаев бошчилигида футбол клубида соғлом муҳитни тиклаш ва клуб мураббий, ўйинчилари ва ходимларига қулай шарт-шароитлар яратилиши юзасидан амалий чора-тадбирлар олиб борилмоқда.
Киритилди: 15:48 03.02.2023. Ўқилди: 4180 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Шавкат Мирзиёевнинг топшириғига кўра сел оқимлари, тошқинлар ва кўчки ҳодисалари билан боғлиқ фавқулодда вазиятларнинг олдини олиш бўйича доимий штаб ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасида Бош вазир Абдулла Арипов раислигида юзага келиши мумкин бўлган сел оқимлари, тошқинлар ва кўчки ҳодисалари билан боғлиқ фавқулодда вазиятларнинг олдини олиш бўйича устувор вазифлар муҳокамасига бағишланган видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Киритилди: 12:40 30.01.2023. Ўқилди: 2778 марта. Фикрлар сони: 0 та.
“Қуйи Сургил” конида кунлик 820 минг куб метр табиий газ ва 1 тонна газ конденсати олинадиган қудуқ очилди
“Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқаруви раиси Меҳриддин Абдуллаев топшириғига асосан конларда табиий газ қазиб чиқаришни кўпайтириш, углеводородлар захирасини ошириш мақсадида кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда.
Киритилди: 11:51 30.01.2023. Ўқилди: 3411 марта. Фикрлар сони: 0 та.
“Ўзбекнефтгаз”: “Ишчи гуруҳ” томонидан Устюрт регионида газ қазиб чиқариш ва захира ҳажмини ошириш борасида бажарилаётган ишлар ҳолати ўрганилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳузурида ўтказилган қиш мавсумида аҳолини энергия ресурслари билан узлуксиз таъминлаш бўйича кўрилаётган чоралар юзасидан кенгайтирилган йиғилишида қуйилган вазифалар, шунингдек Президент Администрацияси раҳбари бошчилигида энергетика соҳасида юзага келган вазиятни барқарорлаштириш юзасидан ўтказилган йиғилишда берилган топшириқлар ижросини таъминлаш мақсадида, “Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқаруви раиси Меҳриддин Абдуллаев бошчилигидаги “Ишчи гуруҳ” аъзолари томонидан табиий газ қазиб чиқаришга амалга оширилаётган чора-тадбирлар ўрганилмоқда.
Киритилди: 10:23 27.01.2023. Ўқилди: 3346 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон Президенти Эрон билан ўзаро манфаатли ҳамкорликни ривожлантириш муҳимлигини таъкидлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 24 январь куни ИҲТ Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг йиғилиши доирасида мамлакатимизда бўлиб турган Эрон Ислом Республикаси ташқи ишлар вазири Ҳусайн Амир Абдуллаҳиён бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Киритилди: 19:30 24.01.2023. Ўқилди: 3218 марта. Фикрлар сони: 0 та.
1991 йилдан олдин қурилган кўп қаватли уйларнинг фасадига базальт қоплаб чиқилади
Бош вазир Абдулла Арипов раислигида қаттиқ совуқ шароитида қилиниши керак бўлган ишлар юзасидан ўтказилган йиғилишда Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигига.
Киритилди: 11:42 24.01.2023. Ўқилди: 2615 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Қишга тайёргарлик кўрилмади. 2 триллион сўм қаерга кетди?
Президент 7 декабрда, ҳали аномал совуқнинг дараги йўқ пайтдаёқ бош вазир Абдулла Арипов бошчилигида ҳукумат ишчи гуруҳи тузилганини маълум қилиб, электр ва газ муаммоларини ҳал қилиш бўйича тезкор чоралар кўришни топширганди.
Киритилди: 14:26 22.01.2023. Ўқилди: 4946 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Афғонистонда аёлларнинг таълим олиши ва иш билан бандлигини чеклашнинг диний асоси йўқ
Буни яна бир бор Эрон ва Туркия ташқи ишлар вазирлари Ҳусайн Амир-Абдуллахон ва Мевлут Чавушўғли тасдиқлаб, аёлларнинг таълим олиши ва иш билан бандлигини чеклашнинг диний асоси йўқлигини таъкидлади.
Киритилди: 23:24 19.01.2023. Ўқилди: 2933 марта. Фикрлар сони: 0 та.