Россия ва Тожикистон ўртасида 2030 йилгача ҳарбий ва ҳарбий-техник соҳаларда стратегик шериклик дастурини тасдиқланди.
Қирғизистон Тожикистон билан чегарани делимитация қилиш доирасида вақти-вақти билан зиддиятли вазиятлар юзага келган ҳудудларни алмашди.
Бу ҳақда Россиянинг Тожикистондаги элчиси Семён Григорьев ТАССга маълум қилди.
Бу ҳақда "Ховар" агентлиги Тожикистон Адлия вазирлигига таяниб хабар берди.
Тожикистондаги «Фон-Яғноб» кўмир шахтасида ўпирилиш оқибатида уч ишчи ҳалок бўлди.
Қирғизистон расмийлари портлаш ҳақида тожик томонини хабардор қилган.
Янги маълумотларга кўра, Тожикистондан халқаро тоифадаги ҳакамлар рўйхатига 6 нафар ФИФА рефериси, 8 нафар ФИФА рефери ёрдамчиси ва 2 нафар ФИФА футзал ҳаками киритилган.
Россия Федерациясининг Тожикистондаги 201-ҳарбий базасининг терроризмга қарши кураш бўлинмаси сохта душманнинг «саботаж-разведка гуруҳи» (ДРГ ) томонидан Россия тузилмасининг ҳарбий нишонларига қилинган ҳужумни қайтарди. Бу ҳақда РИА Новости Марказий ҳарбий округи матбуот хизматига таяниб хабар бермоқда.
Мазкур ҳолат Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги томонидан назоратга олиниб, Ички ишлар органлари томонидан зудлик билан атрофлича ўрганилди.
Бу ҳақда Тожикистон президенти Имомали Раҳмон Ички ишлар вазирлиги тадбиридаги чиқишида маълум қилди.
Тожикистон президенти Имомали Раҳмон ижтимоий тармоқлардаги лайк ва изоҳлар учун одамларни таъқиб қилишни бас қилишни сўради. Бу ҳақда Asia-Plus нашри ўзининг Телеграм- каналида ёзмоқда.