Каъбапўш парчаларини миллиардерга Бирлашган Араб Амирликларида фаолият кўрсатувчи ишбилармонлар юборган.
Жиноят иши Поп туман жиноят ишлари бўйича судида кўриб чиқилмоқда. Исмоилов ва яна тўрт нафар фуқарога нисбатан қамоққа олиш тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланган
Маълум қилинишича, Лайлатул Қадр (Қадр кечаси) 16 мартдан 17 мартга ўтар кечаси бўлиши кутилмоқда.
Бу ҳақда zakon.kz хабар берди.
Зиёратчиларнинг Саудия Арабистонига сафари тахминан жорий йилнинг май ойига мўлжалланган.
У бир нечта вояга етмаганлар болаларга Telegram гуруҳи орқали қонунга зид равишда диний таълим бериб келган.
Ҳаж сафарлари фақат давлат томонидан белгиланган тартиб асосида ташкил этилади. Умра зиёратига юборишда эса махсус лицензияга эга бўлган расмий турфирмаларгина иштирок этиши мумкин.
Янги тартибга кўра, Маккадаги Масжид ал-Ҳарам ва Мадинадаги Масжид ан-Набавийда мобил телефонлар, профессионал камералар ва бошқа ёзув қурилмалари ёрдамида суратга олиш тақиқланади.
Жорий йилнинг ноябр–декабр ойлари давомида Янги Ўзбекистон «Олимпия чўққилари» спорт мусобақаларининг республика финал (учинчи) босқичи – «Президент Олимпиадаси» мусобақалари ўтказилади.
Ўзбекистон делегацияси Саудия Арабистонининг Ар-Риёд шаҳрида ўткан VI Ислом бирдамлиги ўйинларида муносиб иштирокини якунлади.
Портал орқали ҳаж сафарига боришни хоҳловчи фуқаролар учун ягона электрон навбат шакллантирилади ҳамда аризаларни қабул қилиш ва кўриб чиқиш жараёни тўлиқ автоматлаштирилади.