Умрага бориш 19 мартдан расман тўхтатилади
Киритилди: 11:55 20.02.2026. Ўқилди: 16588 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Эпштейнга Каъбапўш парчалари совға қилинган
Каъбапўш парчаларини миллиардерга Бирлашган Араб Амирликларида фаолият кўрсатувчи ишбилармонлар юборган.
Киритилди: 13:35 03.02.2026. Ўқилди: 2017 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Тошкент масжидларининг собиқ имом-хатиби ҳибсга олинди
Жиноят иши Поп туман жиноят ишлари бўйича судида кўриб чиқилмоқда. Исмоилов ва яна тўрт нафар фуқарога нисбатан қамоққа олиш тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланган
Киритилди: 11:25 28.01.2026. Ўқилди: 2406 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Рамазон ойи қачондан бошланиши айтилди
Маълум қилинишича, Лайлатул Қадр (Қадр кечаси) 16 мартдан 17 мартга ўтар кечаси бўлиши кутилмоқда.
Киритилди: 21:17 12.01.2026. Ўқилди: 3074 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Қозоғистон мусулмонлари диний бошқармаси Deepfeyk'ларга қарши фатво чиқарди
Бу ҳақда zakon.kz хабар берди.
Киритилди: 21:03 12.01.2026. Ўқилди: 1681 марта. Фикрлар сони: 0 та.
2026 йилги Ҳаж зиёрати нархи арзонлади
Киритилди: 20:57 12.01.2026. Ўқилди: 3535 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Қашқадарёда интернет орқали ноқонуний диний таълим берган аёл қўлга олинди
Киритилди: 14:03 09.01.2026. Ўқилди: 1201 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Тошкент шаҳар ИИББ ҳаж ва умра зиёратлари билан боғлиқ фирибгарликлардан огоҳлантирди
Ҳаж сафарлари фақат давлат томонидан белгиланган тартиб асосида ташкил этилади. Умра зиёратига юборишда эса махсус лицензияга эга бўлган расмий турфирмаларгина иштирок этиши мумкин.
Киритилди: 23:47 05.01.2026. Ўқилди: 1418 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Макка ва Мадинадаги икки муқаддас масжидда фото ва видеотасвирга олишни тақиқланди.
Янги тартибга кўра, Маккадаги Масжид ал-Ҳарам ва Мадинадаги Масжид ан-Набавийда мобил телефонлар, профессионал камералар ва бошқа ёзув қурилмалари ёрдамида суратга олиш тақиқланади.
Киритилди: 09:29 10.12.2025. Ўқилди: 1506 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Янги Ўзбекистон боғи атрофида автомобиллар ҳаракати вақтинча чекланади
Жорий йилнинг ноябр–декабр ойлари давомида Янги Ўзбекистон «Олимпия чўққилари» спорт мусобақаларининг республика финал (учинчи) босқичи – «Президент Олимпиадаси» мусобақалари ўтказилади.
Киритилди: 15:49 24.11.2025. Ўқилди: 1043 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистон Ислом бирдамлиги ўйинларини 96 та медаль билан иккинчи ўринда якунлади
Ўзбекистон делегацияси Саудия Арабистонининг Ар-Риёд шаҳрида ўткан VI Ислом бирдамлиги ўйинларида муносиб иштирокини якунлади.
Киритилди: 15:12 22.11.2025. Ўқилди: 1247 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ўзбекистонда “Ҳаж ва Умра ягона портали” ишга туширилди
Портал орқали ҳаж сафарига боришни хоҳловчи фуқаролар учун ягона электрон навбат шакллантирилади ҳамда аризаларни қабул қилиш ва кўриб чиқиш жараёни тўлиқ автоматлаштирилади.
Киритилди: 23:35 23.10.2025. Ўқилди: 2400 марта. Фикрлар сони: 0 та.