Таъкидланишича, ўтган йили ушбу компания Қораўзак туманида қиймати 107 миллион доллар бўлган, қуввати 100 мегаваттлик шамол электр станциясини ишга туширган.
Қорақалпоғистон Республикасида ўтказилган тезкор тадбирлар натижасида гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланмаси билан шуғулланган бир нечта шахс қўлга олинди. Улардан жами 1 килограммдан ортиқ “опий” мусодара қилинди.
Ҳозирда ҳофиз «Лазги» ашула ва рақс ансамбли бадиий раҳбари сифатида фаолият юритмоқда.
Тадбиркорга нисбатан тамагирлик қилганлар қўлга олинди.
Айни пайтда Мўйноқ майдонида яна икки қудуқда бурғилаш ва синов ишлари давом этмоқда. Мутахассислар тез орада ушбу қудуқлардан ҳам натижа олинишини кутмоқда.
Шунингдек, Labo машинасида йўловчи сифатида келаётган 27 ёшли А.Е. ўнг елка суяги ёпиқ синиши ташхиси билан шифохонага ётқизилган.
Шу билан қўбиз санъати Ўзбекистоннинг ЮНЕСКО рўйхатларига киритилган мерос элементлари сонини 16 тага етказди.
Микрокредитбанк Тўрткўл банк хизматлари марказининг 14 нафар ходимига жиноят иши қўзғатилган. Улар 17 кишининг омонатга қўйилган жами 9 млрд 577 млн сўм пулини талон-торож қилганликда гумонланмоқда.
Давлат геология музейи директори Аҳмаджон Аҳмадшаевнинг сўзларига кўра, ушбу динозавр Ўзбекистон ҳудудида Бўр даврида — 100−65 миллион йил аввал яшаб ўтган.
Поездда 216 та йўловчи бўлган. Юк машинаси ҳайдовчиси шифохонага жўнатилган.
Тавсия этилганлар рўйхати белгиланган тартибда расмийлаштириш учун тегишли олий таълим ташкилотларига етказилади.
20 августдан жамоат транспорти хизматлари учун йўлкира ҳақи оширилиб, янги тарифлар амалиётга киритилди.