ДХХ фош қилган 4 ҳолатда 8 киши жами 7,9 кг “гашиш” ва 976 гр. “опий” билан ушланган.
Мазкур ҳолатлар юзасидан Жиноят кодексининг 177-моддаси (валюта қимматликларини қонунга хилоф равишда олиш ёки ўтказиш) билан жиноят ишлари қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Президентнинг жорий йил 24 январдаги ПҚ-26-сон қарори билан Фарғона вилоятидаги олий таълим ташкилотлари фаолияти такомиллаштирилади.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 257-моддаси (Меҳнатни муҳофаза қилиш қоидаларини бузиш) 3-қисми “а” банди ҳамда 259-моддаси (Ёнғин хавфсизлиги қоидаларини бузиш) 3-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилган.
Фарғона вилояти Қўқон шаҳрида 2 нафар фарзандларига 75,4 млн сўм алимент тўлашдан қочиб юрган отага қидирув эълон қилинган эди.
Қирғизистонда содир бўлган 5,3 магнитудали ер силкиниши Фарғона водийси ва Тошкент шаҳрида сезилди.
Фарғона вилояти Бешариқ туманида Ички ишлар органи ходимига 3000 АҚШ доллари пора таклиф қилган шахс қўлга олинди. Бу ҳақда Фарғона вилояти ИИБ ахборот хизмати хабар берди.
Фарғона шаҳридаги умумий овқатланиш шохобчасида қўлбола алкогол маҳсулотлари тайёрланганлиги аниқланди.
Мазкур ҳолатлар юзасидан Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят ишлари қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Президент Шавкат Мирзиёев аҳоли ҳаёти, ҳудудлар ривожи билан яқиндан танишиш мақсадида 11 июль куни Фарғона вилоятига келди.
Фарғона вилоятида яшовчи 36 ёшли Ғ.О. ариза билан мурожаат қилиб, ўзининг банк картасидаги 2 млн 240 минг сўм пуллари номаълум шахс томонидан фирибгарлик йўли билан ўзлаштирилганлигини маълум қилган. Бу ҳақда Киберхавфсизлик маркази хабар берди.
Регламент Европа Иттифоқига аъзо давлатлар ҳудудида барча кимёвий моддаларнинг ишлаб чиқарилиши ва айланишини тартибга солади, Европа Иттифоқида ишлатиладиган кимёвий моддалар, шу жумладан, нефть маҳсулотлари учун хавфсизлик паспорти ҳисобланади.