Биз Истанбулдаги порахўрлик, коррупция ва терроризм билан боғлиқ терговни яқиндан кузатиб боряпмиз. Тергов давом этиб, чуқурлашиб боргани сари, албатта, саккизоёқ каби муниципалитетларни қамраб олган жиноий ташкилотнинг чодирлари қаерга етиб келгани аниқланади.
Бу ҳақда Туркия президенти Ражаб Тоййиб Эрдўғон Рамазон байрами муносабати билан ҳукмрон Адолат ва тараққиёт партияси вакилларига мурожаатида маълум қилди.
Унинг сўзларига кўра, Рамазон ойининг сўнгги 10 кунида содир бўлган воқеалар ва кўча терроризми талончиликни яшириш ҳаракатидан бошқа нарса эмас.
"Оила ва фарзандларини ўлдириш билан таҳдид қилиб, судьяларга босим ўтказишга уринишлар бесамар кетди. Халқ провокаторлар тўрига тушиб қолмади, шу муносабат билан ўз бурчини катта фидойилик, сабр-тоқат ва вазминлик билан бажараётган ҳуқуқ-тартибот идораларимиз ходимларини яна бир бор табриклайман", - дея таъкидлади Ражаб Тоййиб Эрдўған.