Bugun 31 mart, 2025 yil, dushanba
Isroil armiyasi o‘zini jurnalist sifatida ko‘rsatgan XAMAS a’zosini yo‘q qildi
Isroil armiyasi o‘zini Qatarning Al Jazeera telekanali jurnalisti sifatida ko‘rsatgan Falastinning HAMAS guruhi jangarisi yo‘q qilingani haqida xabar berdi.
Bu haqda Ynews portali xabar bermoqda.
Isroil mudofaa kuchlari va Shin Bet xavfsizlik xizmati o‘zini Al Jazeera jurnalisti sifatida ko‘rsatgan Xamas terrorchisi Xossam Basel Abdul Karim Shabatni, Bayt Xanun batalyoni tomonidan snayperda o‘ldirildi. Uning ta’kidlashicha, Isroil armiyasi va Shin Bet terrorchining 2019 yilda Beyt Xanun batalyoni tomonidan o‘tkazilgan harbiy mashg‘ulotlarda qatnashganini tasdiqlovchi radikallarning ichki hujjatlarini chop etish orqali uning Xamasning harbiy qanotiga bevosita aloqadorligini fosh qilgan. Xavfsizlik rasmiylari, shuningdek, Shabat joriy urush paytida Isroil armiyasi askarlari va isroillik tinch aholiga qarshi teraktlar uyushtirganini aytdi.
Kiritildi: 15:44 28.03.2025. O'qildi: 765 marta. Fikrlar soni: 0 ta.