Шу йилнинг 20 март куни Андижон халқаро аэропорти «Silk Avia» авиакомпаниясининг биринчи US601 йўловчи рейсини қабул қилди. Бортида 63 йўловчи бўлган самолёт Тошкент вақти билан соат 12:13 да қўнди.
“Ҳудудгаз Андижон“ газ таъминоти филиали комплаенс назорат тузилмалари, газ таъминоти бўлими, Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ва ҳуқуқ-тартибот органлари ходимлари ҳамкорликда суюлтирилган газ таъминотидаги қонунбузилиш ҳолатларини аниқлаш бўйича ўрганиш ўтказилди.
Андижон туман ҳокими Бобуржон Юлдашев оналар ўртасида китобхонлик мусобақасини ўтказиш ташаббуси билан чиқди. Унинг айтишича, мусобақа 20 ёшдан, 45 ёшгача бўлган оналар ўртасида «Маърифатли она» номи остида ўтказилади.
Рақобат қўмитаси томонидан ўтказилган текширувларда Андижон вилоятидаги 3 та дон корхонаси графикларни бажармаслик ва кунлик белгиланган ҳажмларда маҳсулотларни биржа савдоларига қўйилмаслик ҳолатлари аниқланди.
Андижон вилоятидаги 218 гектар ер майдонига эга бўлган “Ипак йўли” эркин иқтисодий зонасида рангли металл конструкциялари ва электр скутерлар ишлаб чиқариш заводлари қурилиши бошланди.
36 ёшли эркак "муравей" мотоциклида канал қирғоғидан бурилаётган вақтида руль бошқарувини йўқотиб, каналга тушиб кетган.
Миллий рейтингда охирги ўринда турган Андижон иқтисодиёт ва қурилиш институтида бошқарув ва ўқитиш методикаларини тўлиқ янгилаш зарурлиги кўрсатиб ўтилди.
Аҳолининг тадбиркорликдан олаётган даромади 1,5 бараварга ошган.
Тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.