Республика ихтисослаштирилган она ва бола саломатлиги илмий-амалий маркази Жиззах филиалидан янги туғилган чақалоқни олиб кетган аёл ИИБ ходимлари томонидан ушланди.
Жиззах вилоятида жойлашган Зомин аэропорти иш фаолияти вақтинча тўхтатди. Республика Гидрометеорология хизмати мазкур хабарни тасдиқлади.
Ижтимоий тармоқларда Жиззах вилояти Бахмал туманида қайнонасини уриб унга тан жароҳати етказган келин ҳақида хабарлар тарқалди.
Жиззах вилоятида “Ўзенергоинспекция” Жиззах вилоят ҳудудий бошқармаси томонидан электр энергиясидан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларини аниқлашга қаратилган назорат тадбири ўтказилди.
Жиззахдан ўтган марказий йўлда юк машинаси ёниб кетди. Бу ҳақда Жиззах вилояти ИИБ хабар берди.
Таъкидланишича, парвозлар 7 сентябрдан бошланади.
Ўзбекистон ва Корея Республикаси ўртасида юқори даражада эришилган келишувларни амалга ошириш мақсадида экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш соҳасида стратегик ҳамкорликни чуқурлаштириш масаласи фаол ишлаб чиқилмоқда.
Ижтимоий тармоқда “Фориш туманидаги қишлоқлардан бирида боғча директори пичоқлаб ўлдирилди” сарлавҳаси остида хабар тарқалмоқда.
Сув хўжалиги вазирлиги ташаббуси билан Жиззах вилояти Зомин туманига Оммавий ахборот воситалари ходимлари учун пресс-тур ташкиллаштирилди. Унда сувни тежаш бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳақида маълумотлар берилди.
Мазкур ҳолат юзасидан Фориш туман прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 219-моддаси (ҳокимият вакилига ёки фуқаровий бурчини бажараётган шахсга қаршилик кўрсатиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
“Участковойни бировнинг хотини билан ушлашди” изоҳи билан видеотасвирлар ижтимоий тармоқда тарқалгандан сўнг Ички ишлар вазирининг ўринбосари, генерал-майор А.Икрамов назоратида хизмат текшируви ўтказилиб, воқеага ойдинлик киритиш чоралари кўрилди.
Вафот этганларнинг икки нафари талаба бўлган.