Жиззахда янги туғилган чақалоқ ўғирлаб кетилди
Республика ихтисослаштирилган она ва бола саломатлиги илмий-амалий маркази Жиззах филиалидан янги туғилган чақалоқни олиб кетган аёл ИИБ ходимлари томонидан ушланди.
Киритилди: 12:26 04.02.2025. Ўқилди: 1493 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Зомин аэропорти вақтинча ёпилди
Жиззах вилоятида жойлашган Зомин аэропорти иш фаолияти вақтинча тўхтатди. Республика Гидрометеорология хизмати мазкур хабарни тасдиқлади.
Киритилди: 01:52 26.12.2024. Ўқилди: 1464 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда қайнонасини урган келинга нисбатан «иш» очилди
Ижтимоий тармоқларда Жиззах вилояти Бахмал туманида қайнонасини уриб унга тан жароҳати етказган келин ҳақида хабарлар тарқалди.
Киритилди: 03:30 18.11.2024. Ўқилди: 3297 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда электр энергиясидан ноқонуний фойдаланиб келган “Метан заправка” фош этилди
Жиззах вилоятида “Ўзенергоинспекция” Жиззах вилоят ҳудудий бошқармаси томонидан электр энергиясидан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларини аниқлашга қаратилган назорат тадбири ўтказилди.
Киритилди: 04:02 30.10.2024. Ўқилди: 1678 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда Kamaz бутунлай ёниб кетди
Жиззахдан ўтган марказий йўлда юк машинаси ёниб кетди. Бу ҳақда Жиззах вилояти ИИБ хабар берди.
Киритилди: 01:01 28.09.2024. Ўқилди: 1977 марта. Фикрлар сони: 0 та.
“Uzbekistan Airways” Зоминга мунтазам парвозларни йўлга қўйди
Таъкидланишича, парвозлар 7 сентябрдан бошланади.
Киритилди: 13:19 06.09.2023. Ўқилди: 4258 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Корея Жиззахда чиқиндиларни комплекс бошқариш бўйича лойиҳани молиялаштиради
Ўзбекистон ва Корея Республикаси ўртасида юқори даражада эришилган келишувларни амалга ошириш мақсадида экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш соҳасида стратегик ҳамкорликни чуқурлаштириш масаласи фаол ишлаб чиқилмоқда.
Киритилди: 09:36 29.08.2023. Ўқилди: 2204 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда боғча директори пичоқлаб ўлдирилди
Ижтимоий тармоқда “Фориш туманидаги қишлоқлардан бирида боғча директори пичоқлаб ўлдирилди” сарлавҳаси остида хабар тарқалмоқда.
Киритилди: 18:52 05.08.2023. Ўқилди: 8446 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда қўлланилаётган ёмғирлатиб суғориш технологиясининг афзалликлари нимада?
Сув хўжалиги вазирлиги ташаббуси билан Жиззах вилояти Зомин туманига Оммавий ахборот воситалари ходимлари учун пресс-тур ташкиллаштирилди. Унда сувни тежаш бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳақида маълумотлар берилди.
Киритилди: 21:57 03.05.2023. Ўқилди: 5519 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда браконьер ўз машинасида давлат хизматчисини босиб кетишга уринди
Мазкур ҳолат юзасидан Фориш туман прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 219-моддаси (ҳокимият вакилига ёки фуқаровий бурчини бажараётган шахсга қаршилик кўрсатиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
Киритилди: 14:09 20.04.2023. Ўқилди: 3224 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда бировнинг хотини билан қўлга тушгани айтилган "участковой" ишдан бўшатилди
“Участковойни бировнинг хотини билан ушлашди” изоҳи билан видеотасвирлар ижтимоий тармоқда тарқалгандан сўнг Ички ишлар вазирининг ўринбосари, генерал-майор А.Икрамов назоратида хизмат текшируви ўтказилиб, воқеага ойдинлик киритиш чоралари кўрилди.
Киритилди: 19:21 17.02.2023. Ўқилди: 6409 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Жиззахда 4 киши ис газидан заҳарланиб вафот этди
Вафот этганларнинг икки нафари талаба бўлган.
Киритилди: 17:40 03.02.2023. Ўқилди: 3585 марта. Фикрлар сони: 0 та.