Бугун 31 март, 2025 йил, душанба
АҚШ вице-президенти Зеленскийнинг Украинага ташриф буюриш таклифини эътиборсиз қолдирди
Владимир Зеленский яқинда АҚШ вице-президенти Жэй Вэнсни Украинага иккинчи бор ташриф буюришга таклиф қилди, бироқ таклифга жавоб олмади. Бу ҳақда ТАСС ёзмоқда.
Владимир Зеленскийнинг Американинг Time журналига берган интервьюсидан келиб чиққан ҳолда, яқинда телефон суҳбатларидан бирида у Америка вице-президентига қуролли можаро пайтида Украинага бормаслик ҳақидаги қарорини қайта кўриб чиқишни таклиф қилган. "Биз сизни ҳали ҳам кутамиз" - деди Владимир Зеленский. Жэй Вэнс жавоб бермади, деб хабар беради нашр.
Эслатиб ўтамиз, Америка етакчиси Дональд Трамп ва АҚШ вице-президенти билан Оқ уйнинг Овал кабинетида бўлиб ўтган шов-шувли учрашув чоғида Владимир Зеленский Украинада бўлаётган воқеаларни ўз кўзи билан кўриши учун уни Украинага ташриф буюришга чақирган эди. Жэй Вэнс Украинадаги воқеаларни "ҳикоялардан" билиб олишини айтди.
Киритилди: 00:18 25.03.2025. Ўқилди: 1067 марта. Фикрлар сони: 0 та.