Volkswagen harbiy mashinalar ishlab chiqarishni boshlashi mumkin
Volkswagen Rheinmetall bilan mumkin bo‘lgan hamkorlikni muhokama qiladi. Ikki kompaniyaning mumkin bo‘lgan hamkorligi haqidagi mish-mishlar uzoq vaqtdan beri tarqalib kelmoqda va VW bosh direktori Oliver Blume yaqinda Britaniyaning Telegraph gazetasiga bergan intervyusida ularni bilvosita tasdiqladi:
"Agar harbiy mashinalar sohasida oldinga siljish imkoniyati mavjud bo‘lsa, biz bu tushunchalarni ko‘rib chiqamiz."
Ushbu harbiy konsernining bosh direktori Armin Papperger bir kun avval Osnabryukdagi (Quyi Saksoniya) Volkswagen zavodiga tashrif buyurdi. Uning xulosasiga ko‘ra, zavod harbiy mashinalar ishlab chiqarish uchun "yaxshi moslashgan".
Rheinmetall va Volkswagen'ning yuk mashinalari bo‘limi bo‘lgan MAN Truck and Bus 2010 yildan beri qo‘shma korxonaga ega. Ularning Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) loyihasi Myunxen va Kasselda (Gessen) boshqa harbiy mashinalarni ishlab chiqaradi. Bild nashrining yozishicha, Volkswagen Osnabryukda Bundesver va chet ellik mijozlardan buyurtmalar soni ortishi bilanoq joriy RMMV modellarini ishlab chiqarishni boshlashi mumkin.
Kiritildi: 23:06 29.03.2025. O'qildi: 576 marta. Fikrlar soni: 0 ta.