Бугун 30 март, 2025 йил, якшанба
ЖЧ-2026 саралаш: 8-турдан кейин Ўзбекистоннинг йўлланма учун имконияти қандай ўзгарди?
We Global Football портали томонидан Осиёдаги ЖЧ-2026 саралашининг 8-туридан кейин жамоалар имкониятлари борасидаги ҳисоб-китобларини янгилади.
Эндиликда улар Ўзбекистон терма жамоасининг Жаҳон чемпионати финал босқичига тўғридан-тўғри чиқиш эҳтимолини 96% деб баҳоламоқда (гуруҳда 1-ўрин учун — 3,1%; 2-ўрин учун — 92.9%). Эрондаги ўйиндан олдин бу кўрсаткич 92,6% эди.
Шунингдек, We Global Football жамоаларнинг мусобақа якунига кўра қанча очко жамғариши мумкинлигини тахмин қилди. Ўзбекистон терма жамоасига 21 очко, БААга эса 15 очко тўплаши кутилмоқда.
Демак, We Global Football ҳисоб-китобларига кўра, Ўзбекистон БААда дуранг ўйнайди ва Қатарни ўз майдонида мағлуб этади. Шу билан бирга, БАА сўнгги турда Қирғизистонга қарши учрашувда ҳам дуранг натижа қайд этади.
"Footy Ranking" портали ҳам бу борада ўз тахминини эълон қилди. Унга кўра, Ўзбекистоннинг ушбу босқичдаёқ ЖЧ йўлланмаси учун имконияти 95 фоизга баҳоланган.
Киритилди: 10:57 26.03.2025. Ўқилди: 1347 марта. Фикрлар сони: 0 та.