Унда Россия, Қозоғистон, Қирғизистон, Туркманистон, Тожикистон вa Ўзбекистондан келган турли ёшдаги ривожланишда ўзига хослиги бўлган болалар ўзларининг ижодий қобилиятларини намойиш этмоқдалар.
Тошкентда ЖЧ-2026 саралаш босқичида Ўзбекистон ва Қирғизистон термалари ўзаро майдонга тушди.
Шунингдек, фатво ўлим муносабати билан уч, етти, 40 кун ва бир йиллик каби ўтказиладиган хотира маросимларига ҳам тегишли.
Боткен божхона бошқармаси ходимлари икки ўзбекистонлик бошқарувидаги Hyundai Porter машинасидан 480 та қопда 12 минг кг. гуруч топган.
Қирғизистон президенти «Озодлик радиоси»ни ёпишни қўллаб-қувватлади.
Бу ҳақда Sputnik Kyrgyzstan хабар берди.
Қирғизистон бош прокурори ўринбосари Умуткан Конкубаеванинг маълум қилишича, айни пайтда Ўзбекистонда Қирғизистоннинг 42 нафар, Қирғизистонда эса 97 нафар Ўзбекистон фуқароси жазони ўтамоқда.
21 январ куни президент Садир Жапаров Жогорку Кенеш томонидан 2024 йил 26 декабрда қабул қилинган «Диний эътиқод эркинлиги тўғрисида»ги қонунни имзолади.
Ушбу қонун билан, шунингдек, психологик ёки жисмоний зўравонлик орқали диний эътиқодга мажбурлаш, қариялар уйларида, ҳарбий қисмларда ёки жазони ижро этиш муассасаларида диний маросимлар ўтказиш тақиқланади.