Давлат электр энергиянинг таннархини субсидиялашни давом эттирмоқда
Энергетика вазирлиги ахборот хизмати маълум қилишича, ҳозирги вақтда 1 кВт·соат электр энергиясининг таннархи 895 сўмни (ҚҚС билан 1 002 сўмни) ташкил этади.
Киритилди: 11:23 10.07.2024. Ўқилди: 1615 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Буюк Британия 2025 йилда Польшага Typhoon қирувчиларини юборади
Британиянинг “Typhoon” қирувчи самолётлари келаси йилдан бошлаб Полша ҳаво ҳудудини кузатиб боради.
Киритилди: 02:55 24.04.2024. Ўқилди: 1708 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Саудия Арабистони Кобулдаги элчихонасини эвакуация қилди
Журналист Билол Сарварийнинг Толибон ташқи ишлар вазирлигидаги манбасига таяниб хабар беришича, Ар-Риёд 19 дипломатни эвакуация қилган.
Киритилди: 13:21 05.02.2023. Ўқилди: 3205 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Бундан роппа-роса 20 йил муқаддам АҚШнинг Ироққа бостириб киришига баҳона бўлган воқеа содир бўлганди
АҚШ Давлат котиби Колин Пауэлл БМТ Хавфсизлик Кенгашида куйдирги спорасини ифодаловчи кукунли пробиркани намойиш қилган.
Киритилди: 13:14 05.02.2023. Ўқилди: 5906 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Чавушўғли: Террорчилар Швециянинг НАТОга аъзо бўлишига тўсқинлик қилмоқда
Террорчи ташкилотлар Швециянинг Шимолий Атлантика альянсига киришига халақит бермоқда, деди Туркия ташқи ишлар вазири Мевлут Чавушўғли.
Киритилди: 12:20 05.02.2023. Ўқилди: 4591 марта. Фикрлар сони: 0 та.
БМТ Вашингтоннинг инсониятга қарши жиноятларини текшириши керак,- Володин
У ярим миллион тинч аҳоли Вашингтоннинг Ироққа бостириб кириши қурбонига айланганини, президент қатл этилганини ва мамлакат энди йўқлигини эслатди.
Киритилди: 11:47 05.02.2023. Ўқилди: 3115 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Ниҳоят бугун Шомуродовни яна майдонда кўришимиз мумкин. Рақиб - "Наполи"
Италия А Серияси 21-тури доирасида "Специя" ўз майдонида "Наполи"ни қабул қилади.
Киритилди: 10:02 05.02.2023. Ўқилди: 3294 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Бугун, 5 февраль куни кутилаётган об-ҳаво маълумоти
Республика Гидрометеорология марказининг хабар беришича, 5 февраль куни Тошкентда ҳаво ўзгариб туради, кечаси ва эрталаб бироз ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлиши мумкин, кундузи ёғингарчилик бўлмайди. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 0-2, кундузи 8-10 даража илиқ бўлади.
Киритилди: 09:03 05.02.2023. Ўқилди: 2630 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Зеленский Британияга танкерларни тайёрлагани учун миннатдорчилик билдирди
Украина президенти Владимир Зеленский Буюк Британия бош вазири Риши Сунак билан телефон орқали суҳбатда Украина ҳарбийларини Challenger 2 танкларини бошқаришга тайёрлагани учун Буюк Британияга миннатдорчилик билдирди.
Киритилди: 23:55 04.02.2023. Ўқилди: 3769 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Бугун, 4 февраль куни кутилаётган об-ҳаво маълумоти
Республика Гидрометеорология марказининг хабар беришича, 4 февраль куни Тошкентда ҳаво ўзгариб туради, вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 1-3, кундузи 8-10 даража илиқ бўлади.
Киритилди: 08:39 04.02.2023. Ўқилди: 2441 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Қозоғистон жанубида содир бўлган сув тошқини вақтида одам оқиб кетди
Шу кунларда Туркистон вилоятида қорнинг эриши ва ёмғир туфайли сув тошқин содир бўлди.
Киритилди: 21:20 03.02.2023. Ўқилди: 3910 марта. Фикрлар сони: 0 та.
Хоразмда фермернинг ноқонуний сунъий кўли давлатга 1,8 млрд сўм зарар етказди
Фермер хўжалиги томонидан қишлоқ хўжалиги ишлаб чиқариши нобудгарчилигига йўл қўйилган ҳамда давлат ва жамият манфаатларига 1 миллиард 822 миллион сўм миқдорида зарар етказилган.
Киритилди: 20:36 03.02.2023. Ўқилди: 3351 марта. Фикрлар сони: 0 та.