Бугун 2 апрель, 2025 йил, чоршанба
Узоқ кутилган дийдор: Россия Федерациясидан 11 нафар ўзбекистонлик бола ватанга олиб келинди
Бугун, 29-март куни Тошкент халқаро аеропортида Москвадан учиб келган самолёт қабул қилиб олинди. Ҳаво кемаси бортида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ва Соғлиқни сақлаш вазирлиги ходимлари ҳамроҳлигида Россия Федерациясида ота-она қарамоғисиз қолган 11 нафар вояга етмаган ўзбекистонлик бола юртимизга қайтарилди.
Жараён давомида Ўзбекистоннинг РФдаги элчихонаси болаларни ватанга қайтариш учун зарур бўлган ҳужжатларни тайёрлаш ва расмийлаштириш ишларини ўз вақтида амалга оширди.
Болалар вақтинча Тошкент шаҳар ИИББ қошидаги Вояга етмаганларга ижтимоий-ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш марказига жойлаштирилиб, уларнинг 4 нафари "Инсон" ижтимоий хизматлар марказлари томонидан олдиндан тайёрланган ўз оилаларига, 7 нафари эса васийлик ва ҳомийлик тайинланган ҳолда яқин қариндошларига топширилади.
Вояга етмаганларга ижтимоий ёрдам уларнинг келгусидаги яшаш жойларида ҳам давом эттирилади.
Киритилди: 13:28 29.03.2025. Ўқилди: 727 марта. Фикрлар сони: 0 та.