Мазкур ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда дастлабки тергов харакатлари олиб борилмоқда, дея маълум қилди Бош прокуратура.
Сурхондарёда супургилар дастагига яширилган 612 кг «гашиш»ни олиб киришга уриниш фош қилинди.
Мазкур сигаретлар хорижда ишлаб чиқарилган бўлиб, республика ҳудудига олиб кирилган вақтда аллақачон уларнинг яроқлилик муддати ҳам ўтиб кетган экан.
Ижтимоий тармоқларда «Термиздаги янги қурилган домнинг девори шамолдан кўчиб тушди» мавзусидаги видео тарқалди.
Ҳолат бўйича вилоят ЙҲХБ ахборот хизмати маълумот берди.
Сурхондарё вилояти ҳудудида ижтимоий соҳа объектлари ҳамда турар жой биноларини иситиш мавсуми 2024 йилнинг 1 ноябрь кунидан бошланади. Бу ҳақда вилоят ҳокимининг фармойиши эълон қилинди.
Сурхондарёлик ғаллакорлар бу йил ҳам Ўзбекистонда биринчи бўлиб, товар дон топшириш режасини ортиғи билан бажарди. Бу ҳақда Сурхондарё вилояти ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
Бугун, 10 июнь куни Тошкент вақти билан 08:14 да (10.06.2024 йил, Гринвич бўйича 03:14 да) Тожикистонда зилзила содир бўлди.
Умуман олганда, ёшларнинг экстремал туризмга қизиқиши йилдан-йилга ошаяпти. Бунинг учун Паркент, Бўстонлиқ, Паркент ва Айдаркўлда имкониятлар етарли.
Чеклов 10 кун давом этади.
Вилоят ҳокимлигининг хабар беришича, айни кунларда кузатилаётган илиқ ҳаво таъсирида Бойсун туманида бодом дарахти гуллади.
Сурхондарё вилоятида пахта режасини биринчилардан бўлиб бажарган фермерга автомобиль совға қилинди.